Kiepskie samopoczucie oraz ryzyko pojawienia się groźnych powikłań – oto powody, dla których znalezienie skutecznego leku na grypę staje się tak ważną kwestią. Jak w walce o zdrowie pomaga nam współczesna medycyna?
Nowatorskie leki: szybkość, wszechstronność i skuteczność
Nowatorskie leki, które powstają z myślą o leczeniu grypy i przeziębienia, zaskakują coraz większą skutecznością i wszechstronnością. Umiejętne korzystanie z leczniczych substancji i łączenie ich w jednym leku sprawia, że niewielka tabletka może nam pomóc w walce z licznymi dolegliwościami. Skuteczność takich środków wynika m.in. z coraz bardziej efektywnego wykorzystywania aktywnych substancji, w gronie których szczególnymi właściwościami wykazują się ibuprofen oraz pseudoefedryna. Zadaniem tej pierwszej jest walka z bólem oraz hamowanie stanów zapalnych, druga substancja ma z kolei zmniejszać problemy związane z obrzękiem błony śluzowej i uciążliwym katarem. Połączenie tych substancji w jednym leku sprawia, że za pomocą jednej tabletki można się uporać z najbardziej uciążliwymi dolegliwościami towarzyszącymi grypie.
Szczepionki na grypę
Współczesna medycyna to nie tylko sposoby na szybkie leczenie grypy, ale i coraz skuteczniejsza profilaktyka. W jej przypadku coraz większą rolę odgrywają szczepionki, dzięki którym każdy z nas może zmniejszyć ryzyko zachorowania. Jak korzystać z takich szczepionek? Dla kogo będą one cennym wsparciem? Korzystanie ze szczepionek zalecane jest każdemu, przy czym wyjątkową grupą pacjentów stają się tu osoby starsze i te, które mają problemy z osłabioną odpornością. To dla nich grypa jest największym zagrożeniem. Na co można liczyć dzięki szczepionce? Na skuteczniejszą ochronę przed wirusami odpowiedzialnymi za rozwój grypy oraz na łagodniejszy przebieg tej choroby w przypadku, gdyby jednak doszło do zachorowania. Badania potwierdzają, że osoby zaszczepione nie tylko rzadziej chorują na grypę, ale też mają mniej problemów związanych z towarzyszącymi jej dolegliwościami. Najważniejsze jest jednak to, że wśród osób zaszczepionych ryzyko wystąpienia groźnych powikłań po grypie jest zredukowane do minimum. By móc cieszyć się takimi korzyściami, należy w porę odwiedzić lekarza i skorzystać z możliwości zaszczepienia się. Kiedy szczepienie na grypę ma sens? By było ono zabiegiem skutecznym, należy mu się poddać jeszcze przed rozpoczęciem okresu wyjątkowo sprzyjającego grypie. I choć grypę można złapać o każdej porze roku, lekarze zalecają, by po szczepionkę mającą chronić przed tą chorobą sięgnąć jeszcze we wrześniu. Dzięki temu organizm pacjenta zostanie odpowiednio wzmocniony przed zbliżającą się porą jesienno-zimową – wyjątkowo sprzyjającą problemom z przeziębieniem oraz grypą.
Choć grypa to podstępna choroba, która może nas zaatakować bez względu na okoliczności, współczesna medycyna pozwala nam walczyć z nią coraz skuteczniej. Nowatorskie leki i szczepionki sprawiają, że choroba ta staje się coraz mniejszym zagrożeniem, a ryzyko pojawienia się niebezpiecznych powikłań po grypie redukowane jest do minimum.
Źródło zdjęcia: shutterstock